
Strona internetowa, która będzie się dobrze wyświetlać na każdym rodzaju urządzenia- obecnie jest to już pewien standard. Jest to związane z faktem, że użytkownicy coraz częściej przeglądają strony internetowe korzystając z tabletów i smartfonów, na czym ucierpiały komputery stacjonarne i laptopy, a więc urządzenia desktopowe. Wielu przedsiębiorców ma tego świadomość, a więc zastanawiają się, w jaki sposób taką właśnie stronę stworzyć. Jak zrobić to najtaniej, a jak zrobić to najbardziej profesjonalnie?
Zaprogramowane od początku do końca pod klucz
Jeśli zwrócimy się o wycenę stworzenia strony internetowej do firmy programistycznej, zazwyczaj responsywność strony opartej o autorski CMS będzie dodatkowo płatna. Oczywiście, znajdą się też takie firmy na rynku, które oferują stworzenie strony firmowej w ramach pakietu, gdzie będziemy mieli już jej responsywność, a także inne usługi jak chociażby usługę hostingową, optymalizację czy wykupienie domeny. Zawsze powinniśmy jednak dobrze zorientować się w tym, czy zamówiona przez nas strona będzie responsywna, zwłaszcza jeśli nie jest to szczegółowo określone. W przypadku programowania strony pod klucz, gdzie zamawiamy także unikalne, tworzony pod nasze wymagania projekt graficzny, musimy liczyć się z tym, że cena może być spora i całościowo wynieść minimum kilka tysięcy złotych. Tworzenie strony w taki sposób w szczególności ma sens w sytuacji, kiedy faktycznie chcielibyśmy, aby posiadała ona pewne elementy niestandardowe- konta dla użytkowników, spersonalizowaną grę lub aplikację, kalkulator przeliczający koszty usługi czy aplikację, która pozwoli na rezerwowanie usług czy produktów.
Jak tworzyć responsywne strony samemu w oparciu o darmowe silniki?
Da się to zrobić w dość prosty sposób poprzez wykorzystanie najbardziej popularnego, darmowego silnika jakim jest WordPress. Po zainstalowaniu go na serwerze i po pierwszym zalogowaniu się do CMS-a szybko przekonamy się, jak wiele darmowych i płatnych szablonów będziemy mieli do dyspozycji. Co ciekawe, bardzo wiele z nich jest już responsywnych, o czym informację zazwyczaj otrzymamy już w momencie, kiedy zaczniemy się z danym szablonem zapoznawać. W przypadku takiego silnika wystarczy więc zdecydować się na odpowiedni szablon, a następnie dobrze i umiejętnie go dostosować, aby faktycznie strona była responsywna. Jest to prostsze i tańsze rozwiązanie, ale ma swoje ograniczenia- dokładnie takie same, jakie niesie ze sobą sam fakt, że korzystamy z CMS-a na licencji open source- brak możliwości pełnego dostosowania grafiki i kodu bez posiadania umiejętności programistycznych, ogólnodostępny kod umożliwiający ataki hakerskie, szablony, które są powtarzalne i które można nazwać mało zaskakującymi. Jeśli jednak chodzi o prostą stronę- wizytówkę, jest to najtańsze i najszybsze do wdrożenia rozwiązanie, którego wykonanie można wziąć na siebie- oczywiście, jeśli posiadamy przynajmniej minimalną wiedzę związaną z tym tematem. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www