Płatne szablony wordpress są często lepsze niż te darmowe. Myślę, że w tym przypadku nie będzie dużo osób, które kłóciły by się z tym stwierdzeniem. To trochę tak jak w życiu – darmowe rzeczy są często mniej wartościowe.

Dlaczego płatne szablony są lepsze?

Płatne motywy są lepsze z jednego, głównego powodu, którym są pieniądze. To one mają wpływ na wiele innych aspektów.

Deweloperzy, którzy za sprzedaż swoich produktów mogą odnieść bezpośrednią korzyść finansową są w stanie angażować się w projekty bardziej. Kto z nas chciałby dawać z siebie 100%, pracować po kilka/kilkanaście godzin dziennie nie mając pewności czy otrzyma za to wynagrodzenie? Dzięki pewnemu finansowaniu firma rozwijająca motyw może zatrudnić i opłacić profesjonalistów, którzy będą rzetelnie pracowali nad rozwojem motywu. Podobnie rzecz będzie się miała na przykład z grafikami. W pracę nad motywami, które po prostu można sprzedać będzie można zaangażować profesjonalnego grafika. Dokładając do tego na przykład specjalistę SEO (aby motyw był SEO-przyjazny) tworzymy nam się spory zespół, który musi przecież coś jeść. 

Czego możemy oczekiwać od płatnych motywów?

Teraz podyskutujmy trochę na temat korzyści, które płyną z wyboru płatnego motywu.

  1. Aktualizacje szablonu

Wiele dobrych motywów jest na bieżąco aktualizowanych. Jest to bardzo duża korzyść jeżeli nasz projekt planujemy prowadzić przez wiele lat. Mianowicie ewentualna późniejsza zmiana motywu może się wiązać z dużymi kosztami, dlatego już od samego początku warto wybrać motyw, który będzie tym docelowym. Aktualizacje dają dwie główne korzyści. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Internet pędzi naprzód, a razem z nim tworzenie stron internetowych. Wiele słyszy się obecnie o włamaniach na strony internetowe, kradzieży danych itp. Lepiej takiej sytuacji uniknąć. Jednym ze sposobów jest aktualizowanie WordPressa. Wyobraź sobie sytuację, w której tworzysz stronę w 2013 roku i Twój motyw został ostatni raz zaktualizowany właśnie wtedy. Deweloperzy nawet przy największych staraniach zrobili produkt, który był kompatybilny z WordPressem właśnie z tamtego okresu. Co się stanie gdy zaktualizujesz wordpressa 6 lat później? Czy twój motyw to wytrzyma? Tak naprawdę nie wiadomo… dlatego lepiej uniknąć takich sytuacji.

Drugą korzyścią aktualizacji motywów są nowe funkcjonalności, które zyskamy dzięki updatom. I tutaj znowu łatwo sobie wyobrazić to, że rynek internetu i dobrych praktyk związanych z tworzeniem stron internetowych zmienił się i ewoluuje cały czas. Dzięki możliwości aktualizowania rzeczy masz pewność, że Twoja strona będzie “świeżo” wyglądała cały czas.

2. Opcje edycji motywu

Każda nowa, dodatkowa funkcjonalność kosztuje czas i wysiłek aby ją dodać, a później sprawdzić czy działa poprawnie. Mając płatny szablon możemy spodziewać się większej liczby edycji stron niż w przypadku darmowych szablonów. Jest to szczególnie ważne w przypadku gdy nie posiadamy wiedzy programistycznej. Bez dodatkowych opcji może nie być możliwości dopasowania strony w 100% do naszych oczekiwań.

3.Estetyka i wygląd

Dobrym przykładem są chociażby zdjęcia z bazy zdjęć. Proszę wejdź do jakiejś bazy i rozejrzyj się. Następnie porównaj jakość zdjęć znajdujących się w darmowej bazie i takich znajdujących się w płatnej. Która baza i które zdjęcia są dla Ciebie bardziej atrakcyjne? Tak samo jest z motywami, które często wykorzystują również zdjęcia. Dlaczego ktoś tworząc darmowy szablon miałby korzystać z płatnych zdjęć? Płatne motywy wyglądają po prostu lepiej ponieważ do ich stworzenia zostały użyte odpowiednie materiały. Co więcej, nad samym szablonem pracowali specjaliści.

Jeżeli udało mi się Ciebie przekonać do tego, że płatny motyw jest dobrym rozwiązaniem, poszukaj najlepszego dla siebie. Zobacz artykuł: https://stworzycstrone.pl/platne-szablony-wordpress/