Platformy mobilne to rozwiązania programistyczne, które decydują o tym w jaki sposób działać będą aplikacje mobilne. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele platform mobilnych, część z nich jest tworzone na specjalne zamówienie, inne natomiast rozwijane są na podstawie popularnych, istniejących rozwiązań. Nasi doradcy służą pomocą w wyborze odpowiednio dostosowanej platformy, a jest ich na rynku wiele, wśród znanych platform mobilnych należy wymieć przede wszystkim:

Binary Runtime Environment for Wireless (BREW) – jest to platforma stworzona przez firmę Qualcomm, za jej pośrednictwem można pobierać i uruchamiać małe aplikacje oraz gry JAVA, napisana jest w językach C i C++.

Java ME – została stworzona przez Sun Microsystems, dzięki temu, że posiada własne maszyny wirtualne ma duże możliwości konfiguracji oraz daje możliwość tworzenia różnorodnych aplikacji mobilnych.

Qt – obecnie na tworzenie tej platformy odpowiada Qt Project, jest ona stworzona z myślą o takich językach programowania jak JAVA, C++ i QML. Istnieją różne licencje Qt od komercyjnych po licencje typu open source.

Smartface Platform – tworzy ją firma Smartface jest to platforma pomyślana dla typowo biznesowych rozwiązań mobilnych, opartych między innymi na działaniach w chmurze. Ta platforma umożliwia tworzenie aplikacji dla Androidów i iOS.

Wybierając platformę mobilną należy dokładnie rozważyć jakie potrzeby ma firma, jaki funkcjonalności oczekuje i w jakich celach będą wykorzystywane aplikacje, w wyborach tych pomóc mogą nasi Mobilni Experci.