Szukacie konsolowej rozgrywki, która szybko was nie znuży? Wbrew pozorom, przy dzisiejszym zalewie wciąż nowych tytułów oraz platform, wcale nie jest to takie proste. Często mniej efektowne i nowoczesne konsole mają w tej kwestii dużo więcej do zaoferowania, niż ich młodsi bracia. Przykładem mogą być tu gry na Nintendo 3DS, jeden z najbardziej udanych sprzętów Big N, którym zdecydowaliśmy się poświęcić nasz artykuł. Zapraszamy do lektury prawdziwych miłośników konsolowego grania.

Kultowe konsole

 

Choć od premiery tej trójwymiarowej konsoli minęło już trochę czasu, to grono jej wielbicieli wcale się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie – sukcesywnie rośnie. Jak wiadomo, niemal każdy sprzęt od Nintendo otoczony jest prawdziwym kultem wśród graczy, jednak tylko niektóre z nich stają się nieśmiertelne. Wszystko wskazuje na to, że taki własnie los czeka rzeczoną konsolę. W czym tkwi jej fenomen? Dlaczego wciąż wybierana jest przez konsolowych maniaków? Naszym zdaniem mają na to wpływ przede wszystkim gry Nintendo 3DS, gwarantujące jedyną w swoim rodzaju rozrywkę. O tym jak bardzo żywotne są to tytuły możecie się przekonać wchodząc m.in na stronę sklepu Powerplay, których dział z grami od wielkiego N, znajdziecie w tym miejscu: powerplay.com.pl/kategoria/gry-na-nintendo-3ds. Poniżej piszemy o tym, co sprawia, że trudno się przez nie oderwać od monitorów.

 

Dlaczego właśnie gry na Nintendo 3DS?

 

Zaczynając swoją zabawę z 3DS odrazu poczujemy się jak w domu. Tym bardziej jeśli lubimy inne tytuły od tej legendarnej, japońskiej firmy, a może nawet wychowaliśmy się na nich. W wypadku gier Nintendo 3DS okażą się nam one dobrze znane, co nie znaczy jednak, że nie możemy się po nich spodziewać świeżego powiewu innowacji. Ten zagwarantuje nam przede wszystkim funkcja rozszerzonej rzeczywistości, stanowiąca największe novum tej konsoli. (W obecnej chwili, po premierach Nintendo Switch i innych interaktywnych konsol, nie robi ona już takiego wrażenia, jednak wciąż mile urozmaica rozgrywkę).

 

Jeśli chodzi o same tytuły to znajdziemy tu między innymi uwielbiane przez graczy Pokemony w aż  6 odsłonach. Każdy z nich to dobry sposób, by wypróbować możliwości konsoli, a przy okazji zapewnić sobie pasjonującą rozrywkę na setki godzin, czy też może nawet przez nieskończoność. 😉 Oprócz nich, na 3DSie zagramy także w przygody poczciwego hydraulika, który ma słabość do więzionych księżniczek. Mowa tu oczywiście o Mario, jakiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Nowością jest jego pierwszy w historii występ w trójwymiarowym świecie do czego zobowiązało go nazwa konsoli.

 

Poza tymi dwoma murowanymi hitami możemy zagrać także w nieskończoną ilość charakterystycznych nintendowskich RPGów, jak choćby Final Fantasy, czy też gier po prostu czysto rozrywkowych, jak choćby Angry Birds w licznych wariantach z wersją starwarsową na czele.

 

Mityczna grywalność

 

Jak wie każdy miłośnik gier, na dobry tytuł składa się nie tylko oszałamiająca, nowoczesna grafika, czy też interesujące innowacje rozgrywki, ale też mityczna, często nieuchwytna grywalność. To ta cecha, która sprawia, że granie jest po prostu wciągające. Często zdarza się, że tytuły, które kuleją jeśli chodzi o wizualne efekty są dużo bardziej „grywalne” od prawdziwych cacuszek konsolowej technologii. Być może to kwestia pasji wkładanej w ich tworzenie przez projektantów. Z całą pewnością nie można jej odmówić twórcom gier na Nintendo 3DS, dzięki którym są one niezwykle wręcz „grywalne”..