Nikomu nie trzeba udowadniać, na jak wysokim poziomie znajduje się obecnie technologia. Telefony komórkowe od dawna znacząco wykraczają w swojej funkcji poza narzędzie do dzwonienie i wysyłania wiadomości, będąc także przenośną przeglądarką internetową, mapą, zbiorem wszelkich aplikacji, czy też nadajnikiem GPS. Jedno pozostało jednak niezmienne, kruchość smartfonów. Z tego względu zakup nowego aparatu natychmiast powinien zostać wzbogacony o odpowiednie etui na telefon. Jakie rodzaje oprócz standardowych modeli, warto wziąć pod uwagę?

Wodoodporne etui na telefon, które chroni także przed pyłem

Wśród wielu rodzajów popularnych etui na telefon, jednym z najbardziej powszechnych typów o dodatkowej funkcji jest pokrowiec o właściwościach wodoodpornych i przeciwpyłowych. Nie jest tajemnicą, że smartfon to wyjątkowo delikatne urządzenie, które może się łatwo uszkodzić nie tylko na skutek uszkodzeń mechanicznych, ale także za sprawą wilgoci lub pyłu. Wodoszczelny case na telefon to rozwiązanie, które zapobiegnie takiemu scenariuszowi. Na rynku są dostępne zarówno futerały częściowo chroniące telefon przed wpływem wymienionych czynników, jak również opakowania, które całkowicie chronią urządzenie przed wpływem wody, wilgoci, pyłu, piasku, śniegu, a nawet kurzu. Jeśli więc zdarza nam się często używać telefonu w rozmaitych sytuacjach i terenach, być może jest to najlepszy sposób na ochronę swojego sprzętu.

Etui na telefon dla osób, prowadzących aktywny tryb życia

Jednym z ciekawszych rodzajów pokrowców na telefon są specjalne modele, przeznaczone dla osób uprawiających dużo sportów. Ich konstrukcja zbudowana jest w taki sposób, aby smartfon można było umieścić w specjalnym case na telefon, który z kolei zakłada się na ramię. Taka budowa umożliwia swobodne słuchanie muzyki, czy też po prostu zabranie ze sobą telefonu podczas aktywności fizycznych w odzieży sportowej, która pozbawiona jest kieszeni. Co więcej, etui do telefonu dla sportowców często wzbogacone są o różne dodatkowe funkcje, takie jak możliwość kontrolowania tętna, nawodnienia, czy natlenienia organizmu, badane za pomocą czujników biometrycznych. Oprócz tego za pomocą specjalnych aplikacji do mierzenia ilości kroków bądź dystansu, jaki udało się pokonać, łatwiej jest o monitorowanie swoich postępów.

Pancerne etui na telefon do ekstremalnych czynności

Zabezpieczenie telefonu jest koniecznością, co do tego praktycznie żaden użytkownik nie ma wątpliwości. Są jednak takie przypadki, w których standardowe zabezpieczenie w postaci solidnego etui do telefonu bywa niewystarczające. Jest tak w przypadku niektórych sportów ekstremalnych, czy też wykonywanego zajęcia. Z myślą o takich sytuacjach powstały pancerne pokrowce na telefon, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Są one solidnie zbudowane i pokryte wypustkami, w efekcie czego nawet przy upadku z wysokości, smartfon chroniony jest dodatkową amortyzacją. To niezastąpione rozwiązanie dla każdego, kto pomimo ryzykownych aktywności na co dzień, chce i potrzebuje korzystać ze swojego telefonu. Decydując się na zakup tego typu, nie warto oszczędzać kilkunastu złotych, dobra jakość i sprawdzona marka są bowiem gwarancją prawidłowego zabezpieczenia. 

Etui na telefon o działaniu antyszpiegowskim

Swoistą ciekawostką są etui na telefon, który zapobiega widoczności telefonu przez sieci komórkowe, czy też Bluetooth. Na czym to polega? We współczesnych realiach jako konsumenci śledzeni jesteśmy niemal na każdym kroku. Smartfon na bieżąco odnotowuje miejsce naszego położenia, co nie każdemu może odpowiadać. Wychodząc naprzeciw tym, którzy pragną zachować maksimum prywatności, powstał antyszpiegowski case na telefon, blokujący sygnał WiFi, Bluetooth, NFC, GPS , GSM, a także chroniący przed podsłuchem. Umieszczenie telefonu w etui automatycznie wyłącza sygnały zarówno wychodzące, jak i przychodzące, sprawiając tym samym, że użytkownik telefonu staje się niemożliwy do namierzenia. Pokrowiec na telefon tego typu działa na zasadzie klatki Faradaya i jest całkowicie nieprzepuszczalne.